ZwrotPodatkuAnglia.plportal dla Polaków pracujących i mieszkających w UK

HM Revenue & Customs od podszewki

Kategoria: Zwrot podatku

Tagi: HM Revenue & Customs, podatek angielski, zwrot podatku

Wiele wypłat pieniężnych, zasiłków czy innych świadczeń pieniężnych w Wielkiej Brytanii odbywa się za pośrednictwem jednostki finansowej jaką jest HM Revenue & Customs. Nie każdy wie czym jest ta organizacja i w jaki sposób funkcjonuje, dlatego też w poniższym artykule znaleźć można bardzo przydatne i istotne informacje dotyczące wyżej wymienionej organizacji. Szukając informacji dotyczących brytyjskich podatków i ogólnie ujmując brytyjskich finansów nie można zapomnieć o HM Revenue & Customs.
Kiedy i dlaczego powstała organizacja HMRC?

Oficjalną datą powstania HM Revenue & Customs jest dzień 18 kwietnia 2005 roku. Organizacja ta powstała w wyniku fuzji dwóch innych jednostek: Inland Revenue oraz HM Customs and Excies. Głównym powodem, dla którego wspomniana wcześniej organizacja powstała jest pomoc i wsparcie w dziedzinie podatków. A więc HMRC odpowiedzialne jest za wiele operacji dotyczących przyznawania oraz wypłat świadczeń finansowych, a także pomoc związana z różnego typu opodatkowaniem.

Czym zajmuje się i za co odpowiedzialna jest organizacja HMRC?

HM Revenue & Customs w głównej mierze odpowiedzialne jest za pobieranie i zarządzanie podatkami bezpośrednimi, a także podatkami dochodowymi oraz od osób prawnych. Dodatkowo organizacja ta odpowiada za podatki od zysków kapitałowych i spadkowych, pośrednich czy podatki na środowisko. Innymi aspektami za jakie odpowiedzialna jest organizacja HMRC są na przykład ubezpieczenia społeczne, zarządzanie i rozdysponowywanie świadczeń na dzieci, a także innych form wsparcia ze strony państwa.

Jaka jest wizja działania HMRC oraz do czego starają się dążyć?

Według informacji jakie upubliczniła organizacja HM Revenue & Customs ich wizja dotyczy pomocy zwykłym obywatelom, którzy mają wiele życiowych problemów i potrzebują wsparcia. Według danych jakie publikuje HMRC można wyczytać, iż zależy im na tym, aby zrozumieć i pomóc ludziom , którzy potrzebują pomocy, zarówno finansowej jak i prawno-podatkowej.

Warto czasem dowiedzieć się czegoś więcej o wybranej instytucji, gdyż odpowiadać ona może za bardzo wiele aspektów dotyczących życia, pracy, dochodów czy możliwości skorzystania z różnego rodzaju ulg i świadczeń. HM Revenue & Customs może okazać się bardzo istotną instytucją jeżeli strać się będziemy o dodatkowe profity z tytułu wychowywania dziecka, czy też będziemy mieli problem związany z podatkami. To właśnie takie organizacje jak ta mogą wiele zmienić i pomóc nam w chwilach trudnych, a wręcz finansowo beznadziejnych.

Autor: Michał Steciak

Formularz kontaktowy

Zwrot podatku UK

  [pełna treść]
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Najwyższe zwroty

  • 7474 GBP - 11 miesięcy pracy
  • 4645 GBP - 26 miesięcy pracy
  • 3355 GBP - 9 miesięcy pracy